Kariyer Koçluk

Kariyer koçluğu, profesyonel hedefleri belirleyerek, bir plan geliştirerek ve engelleri aşarak insanların daha yüksek kariyer tatminine ulaşmalarına yardımcı olmaya odaklanan bir tür kişisel koçluktur. Kariyerle ilgili çeşitli hedefleri ve zorlukları olan öğrenciler kariyer koçlarından faydalanabilir. Kariyer koçluğunun amacı, ne yapmak istediğinizi, hangi becerilere ihtiyaç duyacağınızı ve oraya nasıl ulaşabileceğinizi anlamanıza yardımcı olmaktır. Bir kariyer koçu, bu ilk adımları atmanıza yardımcı olarak sizi daha anlamlı bir kariyere giden yola sokabilir. En azını yapan ve en iyisini uman birçok iş arayanın aksine, bir kariyer koçu gerçekçi hedefler belirlemenize, zorluklara cevap bulmanıza, eylem planları yapmanıza, özgüveninizi artırmanıza ve harekete geçmeniz için sizi motive etmenize yardımcı olur. Kendi kariyerinizi yönetmek, bunu başkalarının yapmasına güvenmek yerine size bağlıdır. Kariyer koçlarımız iş aramadan mülakatlara, özgeçmişlerden terfilere kadar her konuda size yardımcı olabilir.

IT kurslarımızı ziyaret edin

If you want to take the excellent first step into your new career path by our online it courses, visit and view the courses page.
career coaching assistance in resume building
Özgeçmiş Oluşturmada Yardım
İyi bir CV, iyi bir ilk izlenimin temelini oluşturur. Özgeçmişinizin/ CV'nizin amacı potansiyel bir işveren üzerinde iyi bir ilk izlenim bırakmaktır. Sonuç olarak, idealinizdeki işe girmenizin ilk adımı olan mülakat çağrısı almanıza yardımcı olduğu için sıklıkla iş arama sürecinde gerçekleştirilen en önemli faaliyetlerden biri olarak anılır. Sizin hakkınızda gerekli tüm bilgileri içerir. İşe alım yöneticileri özgeçmişinizi incelemek için ortalama altı saniye harcıyor. Böylece öğrencilerin kendi hazırladıkları özgeçmiş formatlarının ve içeriklerinin iş başvurularına hazır olması sağlanıyor ve mezun mentorlar tarafından gerekli tavsiyelerde bulunuluyor.
career coaching meetings
Mezun öğrencilerle bireysel ve gruplar halinde düzenli toplantılar
Mezun öğrenciler ve mezun mentorlar arasında yakın bir bağ vardır. Bu bağ, mezun öğrenci teklifi alana kadar devam eder. Bu bağın kopmaması için mezun öğrencilerle düzenli toplantılar yapılmaktadır. Öğrencinin mümkün olan en kısa sürede teklif alması için gerekli tüm destek sağlanmaktadır.
career coaching mentoring
Kursun başlangıcından teklif alınana kadar mentorluk desteği
Kursun başlangıcından sonuna kadar geçen sürede öğrenciler mentorluk hizmetini öğrenci mentoru aracılığıyla alırlar. Kurs bittikten sonra, teklif alınana kadar bu görevi mezun mentorlar üstlenmiştir. Bu süreçte öğrenci ile sürekli iletişim halinde olan mezun mentorlar, öğrencilere kariyer koçluğu yapıyor.
career coaching Linkedin awareness sessions
Linkedin farkındalık oturumları
LinkedIn, ağ oluşturma ve iş geliştirme için mükemmel bir kaynaktır. LinkedIn de harika bir iş aracıdır. Yeni bir iş arıyorsanız, işe alım uzmanlarına ve LinkedIn ağınıza yeni fırsatlarla ilgilendiğinizi doğrudan profilinizden bildirebilirsiniz. Bu platform profesyonel gelişim, ağ oluşturma, sektörel sohbetler ve işle ilgili diğer faaliyetlere adanmıştır. Mezun mentorlar öğrencilere LinkedIn profillerini oluşturmalarında yardımcı olur ve öğrenciler arasında LinkedIn farkındalığını artırmak için Linkedin Farkındalık dersleri verilir.

Bir Kariyer Koçuna İhtiyacınız Var mı?

Kariyer koçluğu Kariyer koçları, müşterilerinin tam potansiyellerine ulaşmalarını engelleyebilecek engelleri belirlemelerine ve aşmalarına yardımcı olur, ayrıca müşterilerini hedeflerine doğru itmek için destek ve motivasyon sağlarlar. Mevcut Kariyerinizde sıkışmış hissediyorsanız veya bir sonraki adımlarınızın ne olması gerektiğinden emin değilseniz, bir kariyer koçu son derece yararlı olabilir.

Kariyer Koçu

Carier Coaching

Bir Kariyer Koçu Hedeflerinize Ulaşmanıza Nasıl Yardımcı Olabilir?

Bir Kariyer Koçu, profesyonel hedeflerinizi belirlemenize ve bunlara ulaşmanıza yardımcı olabilir. Becerilerinizi ve deneyimlerinizi değerlendirmek ve bunları doğru kariyer yolu ile eşleştirmek için sizinle birlikte çalışacaklardır. Kariyer Koçları, ağ kurma stratejileri ve mülakat hazırlığı da dahil olmak üzere hayalinizdeki işe girmeniz için bir plan oluşturmanıza da yardımcı olabilir. Ayrıca Kariyer Koçları, kariyerinizde yolunuzu bulurken size sürekli destek ve rehberlik sağlayabilir.

career coaching mock interviews
5 Dilde Sahte Mülakatlar
Mülakatlar stresli ve sinir bozucu olabilir. Baskı altındayken en iyi haliniz olmak çok daha zordur! Kaygınızı yatıştırmak için çeşitli teknikler vardır, ancak hiçbiri kapsamlı hazırlık, uygulama ve uzmanlık kadar etkili olmayacaktır. Sahte mülakatlar, kontrollü bir ortamda sinirlerinize hakim olmanızı sağlar. Davranışsal ve teknik mülakatlar 5 dilde (İngilizce, Fransızca, Rusça, Almanca ve Türkçe) daha önce USA firmasında işe alım uzmanı olarak çalışmış personel tarafından gerçekleştirilmektedir.
career coaching presentations
Sosyal becerileri geliştirmek için düzenli sunumlar
Genellikle "yumuşak" beceriler olarak adlandırılan iletişim, işbirliği, uyum sağlama ve sorun çözme, BT başarısı için o kadar önemli hale geldi ki bazı CIO'lar bunları temel yetenekler olarak adlandırmaya başladı. Dolayısıyla kursta verilen sert becerilerin yanı sıra zaman yönetimi, stres yönetimi, analitik düşünme ve mülakat hazırlıkları gibi yumuşak beceriler de alanında uzman kişiler tarafından öğretilmektedir.
Right Menu Icon